Off White Blog
Порсцхе претвара херојских 6 сати спа трке

Може 3, 2024

Изгледа да је Порсцхе у добром положају да преузме водство током 24 сата „Ле Манса 2016“, након што је успео да заврши око 6 сати спа центра. Ауди, који је победио у трци, сада је главна претња.

Након што је однео импресивну уводну трку у Силверстону, у којој је Брендон Хартлеи савладао најбржи круг трке, Порсцхеов тим 7. маја 2016. заврсио је изненађујуће друго место на Светском првенству у издржљивости 6 сати Спа, упркос неколико техничких потешкоћа. Техничке потешкоће, меко је, наравно.

У основи, хибридни систем бр. 2 Порсцхе 919 није успео на старту трке, али некако је успео да пређе линију на другом месту. То значи да је Порсцхе некако претрчао више од 5 сати 6-сатне трке на половини снаге коју је имао и још увек је успео да победи све осим Аудија.

Порсцхе 919 Хибрид,

Призната као једна од најбољих на свету, стаза Спа-Францорцхампс, или „Тобогган оф Арденес“, изузетно је техничка са својим равним линијама и брзим завојима. Јацки Ицкк, дугогодишњи Цхопардов амбасадор, један је од једина два возача која су победила и на старом 14,1км и на новим 7 км стазама у Спа-Францорцхампсу.

Како су се температуре стаза попеле на вртоглавих 50 ° Ц, топлији услови су тиму пружили прилику да се припреми за напорних 24 сата у Ле Ман-у. Пет сати у, модел 66 ГТЕ Про Форд ГТ, којим је управљао Стефан Муецке, доживео је страшан судар приликом изласка из Еау Роугеа према Раидиллон-у, срамотно опасној деоници стазе. Окретање је оставило ударити ограде на гумама великом брзином, а срећом сувозачева страна аутомобила нанијела најтежу штету.

Порсцхе 919 Хибрид, Порсцхе тим: Тимо Бернхард, Брендон Хартлеи, Марк Веббер

Брандон Хартлеи се удобно водио у раним фазама трке, али његови саиграчи нису имали ту срећу. Тимо Бернхард покупио је пробој из крхотина и морао је да крстари натраг у јаме, а Веббер је задесио исту судбину у свом броју 1 Порсцхе 919 Хибрид. Чак и са електричним проблемом, Порсцхеов тим број 2 Ромаина Думаса, Неела Јанија и Марца Лиеба успео је да заврши импресивну секунду иза Аудија са победом у трци.

Званични тимски партнер компаније Порсцхе Моторспорт, Цхопард, такође је уверен у способност Порсцхе Моторспорта да наступи на трци у Француској. До данас, немачки тркачки тим хвали највише победа на Цирцуит де ла Сартхе.